Pasi e prekën aty ku nuk di të fal, këngëtarja shqiptare kërc ënon hapur: Me “ha jnat” do të shihemi në gj yq

0
291

Adelina Ismaili është një nga zërat më të dashur të muzikës shqiptare, ajo është mjaft aktive në rrjetet sociale ku shpesh ndan me ndjeksit momente të ndryshme nga jeta e saj personale si dhe ajo profesionale.

Kujtojmë se Adelina ka një jetë që merret me muzikë ku në reportorin e saj ka qindra këngë që kanë qenë dhe mbeten hitet më të mira ndër vite.

Së fundmi “Diva” e muzikës është revoltuar rëndë pasi i kanë vjedhur produktin e saj muzikor.

Përmes një postimi në Instastory, Adelina ka shpërthyer kundër atyre që i vjedhin produktin e saj muzikor dhe ka kërcënuar se së shpejti do i ndjekë me gjyqe.

Bëhet fjalë për një nga këngët e saj më të dashura që ka kënduar pas luftës, “Shko n’RrS” është interpretuar këtë vit nga Albina Kelmendi dhe Taulant Bajraliu në një emision për Vitin e Ri 2020.

“Nëse ka një arsye pse po i gëzohem krijimit së qeverisjes së re në Kosovë, është besimi im që vërtet do të fitoj gjyqet kundër hajnave që me dekada vjedhin, bastardojnë dhe shkatërrojnë idetë dhe krijimtarinë time”, ka shkruar Adelina në Instagram.

Njëkohësisht me statusin e saj arrijmë të kuptojmë se Adelina aprovon qeverisjen e Alnbin Kurtit dhe degradon në fyerje në qeverisjet mëparshmeqë sipas saj kanë heshtur teksa vendi vidhej.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP