E TME RRSHME/ Nuk kursen as derrat e qenin, fermeri ab uzon sek sualisht me kafshët

0
1014

Një fermer 30-vjeçar zviceran, me nofkën “Andreas F.” abu zoi sek sualisht me kafshë në fermën e prindërve të tij në Thurgau të Zvicrës.

Delet, lopët, viçat, dhitë, derrat, nuk u kursyen nga 30-vjeçari, madje as qeni i tij, shkruan Blic.

“Andreas F.” u zbulua kur ai pati një aksi dent: Gjatë një takimi se ksual me një kafshë, ai u pl agos nga një dem me peshë 300 kilogramë, transmeton KosovaPress.

Gjykata e Qarkut Weinfelden në kantonin Thurgau dë noi “Andreas” me tre vjet psikoterapi për të kuruar shtytjen e tij se ksuale ndaj kafshëve.

Tani për tani, dihet pak për këtë çrregullim se ksual. Arsyeja: Shumë pak pacientë me zoofili (të përkthyera si “dashuri për kafshët”) janë të gatshëm të zbulojnë çrregullimin dhe të aplikojnë për trajtim.

“Ata shpesh bëhen të turpëruar ose kanë frikë nga komentet e këqija për rrethinat e tyre,” thotë Sebastian Dittert, një psikiatër dhe specialist i psikoterapisë që ka hulumtuar shkencërisht zoofilinë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP