“Në fakt meritojnë një pras”, qytetarët i qajnë hallin, Basha “lëshon totalisht gojën” në Fier

0
883

Kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar pasditen e sotme një përfaqësues të biznesit të vogël në qytetin e Fierit.

Teksa dëgjonte ankesat e qytetarëve, Basha “ka lëshuar gojën” për një moment, duke i këshilluar qytetarit që punonjësve të Tatimit që vijnë në dyqan t’i japë perimen e preshit.

BISEDA ME QYTETARIN:

Qytetari: Unë nuk kam marrë dhe as kërkoj gjë. Një gjë them kam një djalë këpucar me dy fëmijë në universitet. Gruaja i punon tek italiani. Para disa ditësh na ka kërkuar Tatimorja një shkresë. I thonin se do të mbyllim dyqanin se nuk ke paguar detyrimet shoqërore. Po ku ka ai? Vjen fshatari dhe i thotë do të të japë një kile pras ose kos. Ku ka more? Kemi rënë në një dorë psikopati.

Basha: Ja shembulli që këpucari nuk ka lekë t’i paguajë. Po t’i japi një kokërr domate tatimorëve, apo një kokërr mollë. Në fakt meriton një pras ashtu është. E kuptoj që është një dhimbje e paimagjinueshme për të gjithë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP