E papritur, trajneri i Liverpool tron dit rëndë botën e futbollit

0
1848

Jurgen Klopp është një ndër trajnerët më të suksesshëm të Liverpoolit duke fituar mjaft që në momentin që u ul në atë pankinë.

Skuadra e tij e mbylli sezonin e vjetshëm me një rekord prej 97 pikësh duke e humbur në fund titullin kampion kundrejt Manchester City-t. shkruan Albeu.com.

Sëfundmi Liverpool fitoi Super Kupën e Europës, një përballje mes fitueses së Champions League dhe Europa League, por fill pas këtij triumfi Klopp ka bërë një deklaratë që ka tronditur jo pak ata që e duan futbollin e bukur.

Duke folur për Gianluca Di Marzio-n, e Sky Italia, Klopp është shprehur se nuk është çudi që ta lerë futbollin për një periudhë 2-3 vjeçare.

Kjo deklaratë ka ardhur papritur për të gjithë, në një kohë që ai është trajneri më i mirë për momentin. /albeu