E humbët? Ja si u duk hëna gjatë eklipsit të pjesshëm

0
108

Të gjithë ata që janë të apasionuar pas fenomeneve qiellore, mbrëmjen e djeshme kanë mundur të shijojnë eklipsin e pjesshëm hënor që përkonte dhe me 50 vjetorin e zbritjes së njeriut në hënë.

Eklipsi i pjesshëm hënor zgjati disa orë ndërsa më i dukshëm ishte nga ora 22 e 30 deri në orën 2 të mëngjesit.
Ndërsa për të parë eklipsin e plotë hënor tashmë duhet të prisni majin e vitit 2022.

     

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu