E BUJSHME/ Ekipi i madh Anglez pas Muriqit, dërgoi 2 agj entë për ta ndjekur ndaj Anglisë

0
486

Vedat Muriqi po kalon një super formë. Ai ka shënuar 3 gola këtë sezon 1 me Kombëtaren dhe 2 me Fenerbacen.

Së fundmi një lajm bo mbë vjen nga Anglia për të. Dje gjatë ndeshjesh Angli-Kosovë, Tottenham ka dërguar dy agj entë në Southampton për të ndjekur nga afër Vedat Muriqin.

Media të afërta me Tottenhamin raportojnë se agj entët kanë mbetur pa fjalë nga paraqitja e sul muesit të Fenerbahces.

“Janari do të jetë i largët për të filluar bisedimet me skuadrën turke. Paraqitja e tij ka qenë briliante. Bëhet fjalë për një sul mues komplet, që ka forcë, di të luaj me shpinë, menaxhon bukur lojën me këmbë, ka sens, aromë për gol dhe mbi të gjitha është modern”, ka qenë vlerësimi i njërit nga menaxherëve të gjigantit anglez. /albeu